-
Vasastan
-
400.000 kr
-
4482 kr/ex moms månad
-
20 kvm
Ljus och fräsch lokal på 20 kvm belägen på ett mycket attraktivt läge på Rörstrands gatan, nära Sankt Eriksplan T-bana och bussar. Lokalen har en öppen planlösning med stort skyltfönster med mycket ljusinsläpp och bra exponeringsyta mot gatan. Det finns även en köksdel utrustad med diskmaskin, samt toalett i lokalen. Nuvarande ägare har drivit rörelse under 8 år.
Det har bedrivits klädbutik i lokalen tidigare och för närvarande bedrivs exklusiv medlemsbar för vin. Passande rörelse att bedriva i lokalen är butik, kontor, showroom verksamhet alternativt något inom skönhet/hälsa. Lokalen är ej godkänd för restaurang eller caférörelse. Hyresvärden kommer att kräva en hyresdeposition på nästkommande hyresgäst.
Fakta i korthet:
Hyra: 4482 kr/ex moms månad
Hyresvärd: BRF
Överlåtelse: Enbart hyresrätten
Yta: 20 kvm
Ovanstående uppgifter har erhållits av säljaren.
Endast seriösa spekulanter som har finansering klar. Vid intresse och mer information kontakta ansvarig mäklare.
ALL KONTAKT GÄLLANDE DETTA OBJEKTET GÅR VIA MÄKLAREN. ÄGAREN ELLER PERSONAL VILL EJ BLI KONTAKTADE!
Kontakta ansvarig mäklare!
All kontakt gällande detta objektet går via mäklaren.
Kontakta ansvarig mäklare!
All kontakt gällande detta objektet går via mäklaren.
Objektet är sålt!
Har Ni intresse av att förvärva en rörelse/verksamhet/lokal? Ni kan vara behjälpliga genom att skapa en kravprofil på vad ni eftersöker för objekt genom att trycka på knappen "Skicka förfrågan" nedan.
Skicka förfrågan